تاپ صدا

دانلود آهنگ جدید ، آلبوم های ایرانی ، فیلم و سریال ایرانی با لینک مستقیم در تاپ صدا ، فول آلبوم ، موزیک جدید

خانه تماس با ما انجمن تبلیغات
مشاهده سریع

آهنگ های برتر ماه ›

آهنگ های برتر ماه بازگشت ‹

در یک نگاه

آخرین آهنگ های روز های اخیر ›

آخرین آهنگ های روز های اخیر بازگشت ‹

امير سينکی

Amir Sinaki

  • آهنگ 0
  • آلبوم 0
  • ویدیو 0

درباره خواننده

زندگی نامه ی امیر سینکی

امیر سینکی از دوران کودکی علاقه شدیدی به موسیقی از خود نشان می داد و با شنیدن هر نوع موسیقی با شوق و استعداد عجیبی ملودیهای آنها را زیر لب زمزمه می کرد.در دوران شروع مدرسه او به طور شخصی یادگیری ساز ملودیکا را آغاز کرد و با نشان دادن استعداد خود به اطرافیان باعث حیرت و تشویق بی اندازه آنان گردید.

او در سن ۸ سالگی به طور رسمی با یادگیری ارگ پا در راه آموختن موسیقی گذاشت.و همزمان با استفاده از کتاب و نوارهای آموزشی موفق به ایجاد تلفیقها و تنظیم ارکسترهای پاپ گردید.

تا به سن ۱۵ سالگی این شیوه یادگیری ادامه یافت تا در همین دوران به دلیل علاقه زیاد به گیتار ، وی ساز گیتار را برای ادامه راه آموختن موسیقی اش انتخاب نمود.

او با اینکه تجربه خاصی در انتخاب و خرید گیتار نداشت با خوش شانسی  تمام اولین گیتار خوش صدای خود را با کمک مالی پدرش از حوالی میدان بهارستان خریداری نمود.

او که کوک کردن ساز را به طور حرفه ای نیاموخته بود خود سبک جدیدی در کوک کردن ساز ابداع کرد.به صورتی که او می توانست با یک انگشت یک آکورد کامل ۶ سیمی ماژور بگیرد. و این در آن سن کم موفقیت فوق العاده ای برایش به شمار می رفت.

پس از گذشت مدتی در سن ۱۷ سالگی او آموختن گیتار به سبک فلامینکو را نزد استاد جم آغاز نمود.و بعد از آن با مهارتهای آموخته برای نخستین بار شروع به تدریس گیتار نموده و دوران متفاوتی را در زندگیش شکل داد.

او با ورود به انجمن سینما گران پیشرو با هنرمندان زیادی آشنا شد و به فعالیت در زمینه ساخت موسیقی فیلم کوتاه پرداخت.همچنین در همین زمان از طریق یکی از دوستانش به نام روزبه زند با هنرمندان بزرگی همچون استاد پرویز پرستوئی ، استاد بهزاد فراهانی و استاد زریباف و مرحوم استاد ارحام صدر آشنایی پیدا کرده و در شب نشینیهای هنرمندانه شان ، نکات هنری فراوانی را از آنان آموخت.

آشنایی با علی روئین تن کارگردان تاتر و زدن اتود موسیقی برای کارهای او نقطه عطف دیگری در کارنامه او به شمار می آید.در اواخر دوران دبیرستان به دلیل علاقه قلبی اش او تصمیم به ادامه رشته تحصیلی اش در زمینه روانشناسی گرفت.و علاقه اش رو به طور جدی و حرفه ای دنبال کرد تا در سال ۸۰ در دانشگاه آزاد واحد اراک در رشته روانشناسی پذیرفته شد.

او در حین تحصیل در کنار تدریس گیتار موفق به اجرای چندین کنسرت مختلف در مراکز فرهنگی و دانشگاه ها در شهر اراک و تهران گردید که با استقبال گسترده ای روبرو شد.

در این میان او خود را نزد استاد نوری مورد سنجش قرار داد و دوره سلفژ و صدا سازی را نیز نزد استاد شفقی نژاد در کلاسهای گروهی فرا گرفت.

پس از آن او با آشنایی با فردی به نام اسلام فتحی برای ساخت یک قطعه موسیقی متن برای اثر سفرنامه آمریکای لاتین دعوت به همکاری گردید و این اولین فعالیت او در صدا و سیما بود.

امیر سینکی پس از اتمام تحصیلات خود و بازگشت به تهران در فرصت اولیه پیش آمده اقدام به ساختن یک استودیو خانگی نمود که در آن مشغول به ساخت قطعات وآهنگهای ماندگاری با شعرهای خود شد.او در دوران سربازی به خدمات مشاوره برای سربازهای شاغل در یگانها پرداخت.و پس از اتمام دوران سربازی نیز باز مدتی را در یک کیلنیک تغذیه به ارائه خدمات مشاوره خود ادامه داد.او در همین اثنا با گذراندن موفقیت آمیز تست آهنگسازی و خوانندگی وارد بخش سرود و موسیقی صداو سیما شد و با ساختن سه اثر، موفق به دریافت رتبه الف برای ساخت قطعه موسیقی غم حیرانی از آن سازمان گردید.او پس از آن با گذراندن یک دوره تخصصی شناخت حنجره و آوا سازی نزد دکتر صالحی به موقعیتی دست یافت که توانست با اطلاعات پایه ای پزشکی به تعلیم هنرجویان خود در این رشته بپردازد.

تا به امروز او موفق به ساخت نزدیک به صد اثر موسیقیایی با شعر و آهنگ و خوانندگی خود گردیده و همچنان نیز برای بهتر ارائه دادن کارهای خود شبانه روز در حال تلاش است…

 

رزومه امیر حسین سینکی

۱- عضویت در انجمن سینماگران پیشرو در بخش آهنگسازی و اجراهای کنسرتهای موسیقی در قالب

همایش های خیرخواهانه برای پیشگیری از اعتیاد در کشور با همکاری سازمان ملل و یونسیف (سال ۷۸-۷۹).

۲- آهنگسازی موسیقی متن برای برنامه سفرنامه آمریکای لاتین در باکس سیاسی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شبکه یک به کارگردانی اسلام فتحی( سال ۸۰ ).

۳- اخذ مدرک لیسانس روان شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک ( سال ۸۴).

۴- اخذ مجوز آهنگسازی و خوانندگی در بخش سرود و موسیقی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و ساختن سه اثر متفاوت به نامهای محمل لیلی ، پیغام و غم حیرانی که به کسب رتبه الف انجامید شروع فعالیت از سال ۸۵، ۸۶ تا کنون.

۵- ارائه خدمات مشاوره ای روانشناسی طی ۱۷ ماه در ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوره خدمت سربازی ( سال ۸۵ – ۸۶).

۶-  تولید محصول فرهنگی نسخه سلامت زیر نظر دکتر محمود سلامت زاده( سال ۸۶).

۷- تنظیم و آهنگسازی و خوانندگی آلبوم بازی زندگی و صدابرداری و میکس و مستر. شماره ثبت کتابخانه ملی۵۰۷۳ و شماره مجوزوزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  ۶۵۵۶ (سال ۸۸ ).

۸- برگزاری کنسرتهای موسیقی با همکاری گروه تم در نقش خواننده با مجوز رسمی وزارت ارشاد (معاونت استان مازندران شهرستان نور( سال ۸۸).

۹- صدابرداری و میکس و مسترینگ آثار سمعی ، بصری از جمله  :  ۱- سریال باغ شیشه ای به کارگردانی مهدی مظلومی (شبکه دو سیما) ، ۲-  فیلم سینمایی مینی بوس به کارگردانی محسن زارعیان ، ۳- تله فیلم بازگشت شیرین به کارگردانی مهدی مظلومی ، ۴- ۰۰۱۲ رسانه تصویری  به کارگردانی مهدی مظلومی ، ۵- سریال بچه های بهشت خوانندگی ، میکس و مستر به کارگردانی خسرو معصومی  ( شبکه دو سیما) ، ۶- تله فیلم راه رفتن روی خطوط به کارگردانی علیرضا امینی ، ۷- تله فیلم خواب یک ستاره ، ۸  – تله فیلم دیدار در سپیده دم به کارگردانی مجید جوانمرد ، ۹- تله فیلم آذر پایان پاییز به کارگردانی سعید ابراهیمی فر ، ۱۰- تله فیلم پیوند به کارگردانی سعید ابراهیمی فر ، ۱۱- تله فیلم مسافر ارغوان به کارگردانی اسماعیل رحیم زاده ، ۱۲- تله فیلم گروگان به کارگردانی رضا درستکار ، ۱۳- فیلم سینمایی آواز دهل ، ۱۴- تله فیلم تنهایی به کارگردانی سعید ابراهیمی فر ، ۱۵- تله فیلم شکارچی انسان به کارگردانی داریوش جهانگیری . ۱۶-سریال نامه های بالدار به کارگردانی امیر فیضی. (سالهای  ۸۹ و ۹۰).

۱۰ – کسب افتخار همکاری با مراکز بهزیستی در راستای اجرای مراسم های موسیقی خیرخواهانه برای معلولین و کودکان بی سرپرست که منجر به دریافت تقدیر نامه از آن مراکز گردید.

۱۱- ارائه مقالات مختلف در مورد تاثیر موسیقی بر روان انسان در قالب پایان نامۀ دانشگاهی ۱۳۸۴ دانشگاه آزاد اسلامی اراک .

۱۲- سابقه صدابرداری اجرای صحنه ای از گروه موسیقی تم با مجوز رسمی وزارت ارشاد(معاونت استان مازندران شهرستان نور (سال ۸۸).

۱۳- عضویت در کانون صدابرداران خانه موسیقی (سال  ۹۰ ).

۱۴- مشارکت در ساخت آلبومهای موسیقی مجاز با نام های یه عشق ممنوعه به خوانندگی مهدی مرتضوی ، طوفان دروغ به خوانندگی صابر محمدی و در نقش ترانه سرا، آهنگساز، تنظیم کننده ، نوازنده و صدابردار( سال ۹۰-۹۱ )

۱۵- ثبت موسسه فرهنگی هنری تک منظوره آینه آماج هنر و استودیو صدابرداری و صداگذاری آثار صوتی با سمت مدیر عاملی و مدیر فنی موسسه (سال ۹۱ ).

۱۶- اجرا در دهها Playback در تهران و شهرستانها در مناسبت های مختلف و خیریه که منجر به دریافت تقدیرنامه از آن مراکز ، ارگانها و سازمانهای مربوطه گردید.

 

 

آثار امیر سینکی

 

بازی زندگی

توصیف
بهونه من
تلنگر
هجرت
عشق آتیشی
دنیای من
موسیقی شب

تک ترانه ها

دلت خنک شد؟
تیتراژ پایانی بچه های بهشت
تو اینجایی
رد پا
رز آبی
دیگه بی تو می میرم
من نبودم
هر جا باشی
عمر برف
همین اطراف
ساحل
من یه خواننده ام
بی خیالی طی کن
سه حرفی با حضور حمید مطلق
لبخند بزن به من
به چند تا شون بگم ساکت
اشکامو نگهدار


Warning: file_get_contents(): Filename cannot be empty in /home/topsedai/public_html/wp-content/themes/Abasi.TheTopSeda/footer.php on line 113
برای عضویت در کانال تلگرام تاپصدا کلیک کنید)